13669524_533884460151230_2828295127217780145_o
Nasze zabawki na zdjęciach
15 grudnia 2016
Stefan (2015)
DT pod Gordonem
13 stycznia 2017
Show all

Nie od święta Lisie Sztuczki popierają recykling!

img_8131

Przyjęliśmy zamówienie na poduszki wykonane częściowo z tworzyw z odzysku. W formie prezentu świątecznego trafią one do partnerów naszego klienta, akcentując obszar jego działalności: gospodarkę odpadami. Ten projekt idealnie odzwierciedla naszą filozofię produktu, zgodnie z którą wykorzystywanym materiałom nadajemy drugie życie. Szukamy rozwiązań pomagających dbać o środowisko, bo mieszkając w sercu gór żyjemy z naturą dosłownie po sąsiedzku. Ta bliskość sprawia, że nie możemy być obojętni na los zwierząt, roślin i dóbr naturalnych. W dodatku, ograniczanie naszego wpływu na środowisko to często sięganie po kreatywne metody działania, dzięki czemu praca w Lisich Sztuczkach jest tak ciekawa!

Jak to robimy? Na przykład nasze zabawki dla kotów powstają z prutych dzianin albo włóczek, które wcześniej leżały u kogoś niepotrzebne i zapomniane. Skupujemy wełnę od osób prywatnych i na pchlich targach, a później dziergamy  z niej myszki, rybki czy piłeczki. Do wypełnień używamy nici poliestrowych, które korporacyjne standardy uznały za odpad, lub drobno pociętych bawełnianych ubrań – tylko w tym roku przerobiliśmy ponad sto kilogramów takiej bawełny! W planach mamy też wykorzystanie produktów z lumpeksów, bo stare zasłony i narzuty aż się proszą, by napisać dla nich nowy rozdział (u)życia.

A później, gdy nasze produkty są już gotowe i czekają na wysyłkę, przesyłamy je do Was w przyjaznych środowisku opakowaniach papierowych, pudełkach albo kopertach, które możecie bez obaw oddać do składu makulatury. Jeśli kropla drąży skałę to każdy z nas ma wpływ na kondycję matki natury. Każdy z nas ma też wybór, a kupując produkty Lisich Sztuczek pomagasz dbać o środowisko.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do lisiego newslettera!

free newsletter templates powered by FreshMail